تبلیغات
جامانده از..... - شب قدر

جامانده از.....

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر

شب قدر یعنى چه؟
مراد از قدر، تقدیر و اندازه‏گیرى است و شب قدر شب اندازه‏گیرى است و خداوند متعال دراین شب حوادث یک سال را تقدیر مى‏کند و زندگى، مرگ، رزق، سعادت و شقاوت انسانها و امورى ازاین قبیل را دراین شب مقدر مى‏گرداند.

عظمت‏ شب قدر
در سوره قدر مى‏خوانیم: «انا انزلناه فى لیله القدر وما ادریک ما لیله القدر لیله القدر خیر من الف شهر.» خداوند متعال براى بیان عظمت ‏شب قدر با این که ممکن بود بفرماید: «وما ادریک ما هى هى خیر من الف شهر» یعنى با این که مى‏توانست در آیه دوم و سوم به جاى کلمه «لیله القدر» ضمیر بیاورد، خود کلمه را آورد تا بر عظمت این شب دلالت کند. و با آیه « لیله القدر خیر من الف شهر» عظمت این شب را بیان کرد به این که این شب از هزار ماه بهتر است. منظور از بهتر بودن این شب از هزار ماه، بهتر بودن از حیث فضیلت عبادت است. چه این که مناسب با غرض قرآن نیز چنین است. چون همه عنایت قرآن دراین است که مردم را به خدا نزدیک و به وسیله عبادت زنده کند. و احیاء یا عبادت آن شب از عبادت هزار ماه بهتر است.
از امام صادق علیه السلام سؤال شد: چگونه شب قدر از هزار ماه بهتر است؟ ( با این که در آن هزار ماه درهر دوازده ماهش یک شب قدر است) .
حضرت فرمود: « عبادت در شب قدر بهتر است از عبادت درهزار ماهى که در آن شب قدر نباشد.»

پی نوشت:

اول اینکه این مطالب از استاد مطهریه

دوم اینکه مارو یادتون نره دعا کنید

سوم اینکه خیلی روایتای قشنگ قشنگ درباره عطمت شب قدر آمده از همه مهمتر بهترین بنده نزد خدا و ÷یامبر یعنی علی (ع) تو شب قدر ضربت خورد و علی تو اون لحظه گفت فزت و رب الکعبه تو پرانتز بگم رستگار شدن تو قرآن آمده باید 16 مرحله رو بگذرونی علی از این مراحل گذشته بود که گفت رستگار شدم یعنی خیلی خیلی خیلی خوب

و آخر از همه اللهم  الرزقنی شهاده فی....


برچسب ها: شب قدر، استاد مطهری، عظمت شب قدر، فزت و رب الکعبه،

نوشته شده در سه شنبه 17 مرداد 1391 توسط جامانده از قافله
مقام معظم رهبری

نویسندگان
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin